Ειδήσεις

Sports

Νίκη με 3-1 σετ για τις γυναίκες του Σ.Π.Α.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Νίκη με 3-1 σετ για τις γυναίκες του Σ.Π.Α.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ με μέτρια εμφάνιση στο ματς που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής απέναντι στον Γ.Σ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ...
Πολλά τα προβλήματα για την ομάδα του Σπακ στο συγκεκριμένο αγώνα μιας και είχε να αντιμετωπίσει την απουσία της βασικής του διαγώνιου Παπαστεφάνου Χριστίνα και τα προβλήματα τραυματισμών της Παγώνης Μαρία κ Καρατζιά Βιβή και της πασαδόρου Παπαγιώργου Ευγενία.

Περισσότερα...

Νίκη για τα κορίτσια του ΣΠΑΚ

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η γυναικεία ομάδα του Σ.Π.Α.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ εχθές το απόγευμα στο κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας.Τα κορίτσια μετά από ένα πολύ καλό start  στον αγώνα προηγήθηκαν με 2-0 σετ παίζοντας όμορφο  βόλεϊ με εξαιρετική δουλειά σε σέρβις,υποδοχή και τελειωμένες επιθέσεις,από εκεί και μετά τα κορίτσια του Σ.Π.Α.Κ χάσανε τη συγκέντρωση τους  και κατάφεραν ένα ματς που έδειχνε ότι θα το κλείσουνε  με 3-0 σετ να το κάνουν ντέρμπι με την ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ  να καταφέρνει  να ισοφαρίζει τελικά με 2-2 σετ.

Αήττητος με την αντρική ομάδα ο ΣΠΑ Καρδίτσας απέναντι στην Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ.

Με μαχητικό πνεύμα ο ΣΠΑΚ κόντρα στην Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ  το απόγευμα του Σαββάτου 18/11 έκανε την έναρξη του πρωταθλήματος, με την αντρική ομάδα να μην αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα και να επικρατήσει εύκολα με 3-0 στα σετ (πρώτος ο ΣΠΑΚ 25-22,25-7,33-31).
Ο στόχος τις ομάδας είναι να επανέλθει στην Α2 έχοντας συνέπεια δουλειάς τόσο μέσα από τις καθημερινές προπονήσεις αλλά και από τα φιλικά, επίσημα παιχνίδια ώστε να φτάσει στο βαθμό της αγωνιστικής.

Με 3-2 σετ έχασε από το Φιλαθλητικό Τρικάλων η ομάδα γυναικών του ΣΠΑ Καρδίτσας

altΑπρόσμενη ήττα για την ομάδα μας το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας ματς.
Τα κορίτσια του Σπακ ήτανε μπροστά στο σκορ με 0-2 κ όμως καταφέρανε να χάσουνε το ματς με 3-2 σετ από το Φιλαθλητικό Τρικάλων 2 διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η ομάδα στο συγκεκριμένο ματς, κάνοντας ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα κ από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια με όπλο τη πολύ καλή ποιότητα στην υποδοχή δεν αφήσανε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα κ ήρθε το 0-2.

Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων στο Γήπεδο AEL FC ARENA

Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Λάρισας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, σήμερα Παρασκευή (29-09-2017) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γεώργιο Βασιλειάδη, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας «Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ»,

Οι βετεράνοι αθλητές του Ν. Καρδίτσας που θα αγωνιστούν στους 27ους Βαλκανικούς αγώνες

altΜε πέντε αθλητές σε εννέα αγωνίσματα θα εκπροσωπηθεί ο Σύνδεσμος Ελλήνων Βετεράνων Αθλητών Στίβου (ΣΕΒΑΣ) Καρδίτσας στους 27ους Βαλκανικούς αγώνες διαχρονικών αθλητών. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στην Stara Zagora της Βουλγαρίας (Στάδιο Beroe) από την ερχόμενη Παρασκευή 22 μέχρι την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου.

ΣΠΑΚ: Εναρξη προετοιμασίας των τμημάτων υποδομών των κοριτσιών

Την Δευτέρα 28/8/2017 έγινε η συνάντηση των αθλητριών με τους προπονητές των τμημάτων κ. Χαβρουζά , κ. Λαζινό , και κ. Καρρά.
Στην συνάντηση ήταν παρόντες το Δ.Σ. του Συλλόγου με επικεφαλή τον πρόεδρο κ. Βογιατζή Χρήστο.
Εκ΄ μέρους του Δ.Σ. στις αθλήτριες μίλησε ο Πρόεδρος και τις ευχήθηκε καλή αγωνιστική χρονιά, υγεία, να συνεχίσουν την δουλειά της περσινής αγωνιστικής περιόδου με τις ανάλογες επιτυχίες.

Τοποθέτηση Κ. Αγοραστού για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών

«Συνεπείς στο ραντεβού μας για 6η χρόνια στο Βόλο με επιτυχημένα παγκόσμια πρωταθλήματα. 16 χώρες από 5 ηπείρους βρίσκονται στο Βόλο και τη Θεσσαλία για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών. Ως Περιφέρεια Θεσσαλίας στηρίζουμε έμπρακτα και χρηματικά αυτή τη μεγάλη διοργάνωση, από το 2011.

Σ.Π.Α.Κ.: Συγχαρητήρια για στους αθλητές

Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές – ιες για την επιτυχία της εισαγωγής στα ΑΕΙ και ΤΕΙ .Η επιτυχία σας δικαιώνει τις θυσίες , τους κόπους και τις αγωνίες , τόσο τις δικές σας όσο και των γονιών σας .

Σ.Π.Α.Κ.:Κάλεσμα των αθλητριών για την πρώτη συνάντηση

Καλούνται οι αθλήτριες την ΔΕΥΤΕΡΑ 28/8/2017 να παραβρεθούνε στην πρώτη συνάντηση των τμημάτων υποδομών ( ΝΕΑΝΙΔΕΣ , ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ , ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ , ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ) , για την έναρξη της προετοιμασίας και θα ανακοινωθεί το πρόγραμμα προπονήσεων.