Ειδήσεις

Με 3-2 σετ έχασε από το Φιλαθλητικό Τρικάλων η ομάδα γυναικών του ΣΠΑ Καρδίτσας

altΑπρόσμενη ήττα για την ομάδα μας το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας ματς.
Τα κορίτσια του Σπακ ήτανε μπροστά στο σκορ με 0-2 κ όμως καταφέρανε να χάσουνε το ματς με 3-2 σετ από το Φιλαθλητικό Τρικάλων 2 διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η ομάδα στο συγκεκριμένο ματς, κάνοντας ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα κ από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια με όπλο τη πολύ καλή ποιότητα στην υποδοχή δεν αφήσανε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα κ ήρθε το 0-2.

Η έλλειψη συγκέντρωσης όμως αργότερα κατέστρεψε το καλό παιχνίδι του Σπακ και πέταξε 2 βαθμούς καταφέρνοντας να πάρει μόνο ένα βαθμό από το ματς που είναι  και ο πρώτος στο πρωτάθλημα.

Τα σετ με πρώτο το Σπακ (25-22,25-18,17-25,14-25,12-15).

ΣΠΑΚ (Αλεξίου Α.- Χαβρουζάς) Κωνσταντίνου, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Καρακαξά, Παγώνη Μ.(λ), Καρατζιά, Παπασακελλαρίου (λ), Τάκα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.

Γνώμη

«O ύπνος του δικαίου» δίπλα στο μαγκάλι…
Ο Γιώργος Χελάκης γράφει στο sport-fm.gr για τον Έλληνα που κοιμάται ενώ του διαλύουν τη ζωή.
Κοιμάται ο μαλάκας! Του πετσοκόβουν τον μισθό, τον απολύουν, τον κυνηγάνε οι τράπεζες κι ο μαλάκας κοιμάται.
Όταν ξυπνάει βλέπει τις… αναιμικές διαδηλώσεις στην τηλεόραση και ειρωνεύεται τους διαδηλωτές. «Τι νομίζουν ότι θα κερδίσουν οι μαλάκες», αναρωτιέται, περιμένοντας να αρχίσει ο Σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής. Περισσότερα

Σαν Σήμερα

Ανατ.: 07.16
Δύση: 18.08
Πρώτο Τέταρτο
1821
Ο Αλέξανδρος Υψηλάντης διαβαίνει τον ποταμό Προύθο και εισέρχεται στο έδαφος της Μολδαβίας.
1841
Κηρύσσεται επανάσταση στα Σφακιά της Κρήτης.
1897
Μάχη στην Ιεράπετρα Κρήτης.
1943
Ιδρύεται στην Ανατ. Μακεδονία η αντιστασιακή οργάνωση "Ένωσις Συμπολεμιστών Εθνικού Αγώνος" (ΕΣΕΑ).